ekoLOGICZNIE – zaopatrzenie w firmie

ekoLOGICZNE – zaopatrzenie w firmie

Praktyczne porady od Steon

Wyobraź sobie, że w Steon wiemy jak zarządzać dostawami materiałów eksploatacyjnych, czyszczących i higienicznych. W naszym zakresie usług, w wybranych pakietach, dajemy Klientowi komfort dostaw i zarządzania materiałami. Wykonując prace czyszczenia i sprzątania firmy, biura i innych pomieszczeń, zapewniamy odpowiednie ilości i dystrybucję materiałów.

Co potrzebne, czego w nadmiarze

Możesz stosować jedną z zasad jaką wykorzystujemy w Steon. Gdy realizacja naszej usługi zawiera również dostawy materiałów i ich dystrybucję, nie opieramy się jedynie na arkuszu zamówienia inicjującego. Stale monitorujemy nie tylko miesięczne zużycie, ale również badamy w jakich strefach firmy wykorzystuje się więcej papieru toaletowego, czyściwa, płynów do mycia i innych. Dzięki temu dystrybucja z magazynu lub dostawy są proporcjonalnie realizowane. Badanie faktycznego zużycia pomaga nie tylko zaoszczędzić koszt i miejsce.

Gdy czegoś brakuje

Firma to dynamiczny organizm. Wzrost zużycia materiałów higienicznych następuje statystycznie w lecie i ciepłych momentach roku. O ile to łatwo przewidzieć, to warto zwrócić uwagę na inne okoliczności:

  • wzrost zatrudnienia lub redukcje
  • zmianę lokalizacji stanowisk pracy
  • wzrost prac wymagających higieny
  • częstsze wizyty gości lub spotkania
  • zmianę godzin pracy lub zmiany w grafiku pracy zmianowej

Często pozytywnym narzędziem, nawet w aspekcie tzw. PR wewnętrznego, jest prowadzenie ankiet wśród pracowników, którzy chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi tego czego im brak w firmie lub z czego nie korzystają wcale.

To wybrane czynniki i wskaźniki, które mogą pomóc racjonalizować i optymalizować zakupy materiałów eksploatacyjnych.

W Steon zawsze dbamy o ekonomię zużycia. W trakcie świadczenia usług sprzątania biur prowadzimy rejestr zużycia, a koordynator, który odpowiada za jakość pracy stale monitoruje tendencje zużycia.

ekoLOGICZNA postawa

Wiele firm traktuje ekologię poważnie. Niektórzy bo tak wypada, inni widząc faktyczny wkład w ochronę środowiska, dzięki redukcji zbędnego zużycia materiałów. Sprzątanie biur i utrzymanie firmy przez Steon pozwoliło na wypracowanie procedur, które faktycznie zmniejszając zakupy środków czystości, materiałów higienicznych dla biur i innych. Dlaczego? Przypomnij sobie gdy pierwszy raz myłeś okna w domu lub taras. Porównaj tą samą czynność wykonaną wiele razy później. Na pewno zużyłeś mniej płynów i ręczników papierowych. Wprawa i doskonalenie się w jakiejś czynności powoduje większą sprawność i umiejętność wykorzystania dostępnych narzędzi.

Zużywając mniej chemii i produktów higienicznych, możesz o swojej firmie powiedzieć: “Jesteśmy EKO”.

Skala działania i profesjonalizacja Steon pozwala na opracowanie praktycznych aspektów zaopatrzenia i doboru materiałów dla danej firmy.

Jesteśmy do dyspozycji – możemy pomóc Twojej firmie. Doradzamy bezpłatnie na etapie przygotowania programu czystości dla biur i firm. Skontaktuj się teraz.