Zadzwoń i umów się na darmową wycenę: 515 240 124

Dezynfekcja

Dezynfekcja budynków, pomieszczeń i powierzchni jest istotnym elementem dbania o posiadaną nieruchomość. Utrzymanie czystości jest dobrym i znaczącym krokiem do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to nie wystarczy dla utrzymania wysokiego stopnia higieny. Dezynfekcja jest niezbędnym uzupełnieniem. Zobacz, jak możemy Ci pomóc w zabezpieczeniu zdrowia użytkowników lokalu.

Dezynfekcja Zobacz prezentację Steon

Pobierz naszą aktualną prezentację firmową. Najważniejsze informacje i najczęściej wybierane usługi. Poznaj ofertę firmy sprzątającej Steon.

Kliknij

Usługi dezynfekcyjne – kiedy są potrzebne?

Usługi dezynfekcyjne potrzebne są wszędzie tam, gdzie człowiek może być narażony na działanie mikroorganizmów chorobotwórczych. Dzieje się to zwykle po zlokalizowaniu zwierząt przenoszących choroby (np. szczurów czy myszy, które zwabione zapachem próbują się dostać do magazynów czy hal produkcyjnych). Zdezynfekowanie pomieszczenia sprawia, że staje się ono bezpieczniejsze dla osób, które w nim przebywają. 

Dezynfekcja – wszystko co musisz wiedzieć

Prowadzenie prac dezynfekcyjnych wymaga opuszczenia pomieszczenia przez wszystkie osoby, które nie są związane z realizowaną usługą. Chodzi o to, by maksymalnie móc oczyścić pomieszczenie. Prace prowadzone są zwykle przy zamkniętych drzwiach i oknach. Jest to celowe działanie, które prowadzi do zintensyfikowania efektu prowadzonych prac. 

Po zakończeniu dezynfekcji otwierane są okna, by wywietrzyć intensywny zapach stosowanych środków. Ważne jest, by wietrzenie trwało co najmniej kilka godzin. Ono również ma wówczas znaczenie czyszczące. 

Wykwalifikowany personel

Wykwalifikowany personel

Elastyczne godziny pracy

Elastyczne godziny pracy

Dopasowany zakres

Dopasowany zakres

Steon
Zadzwoń +48 515 240 124

lub zostaw swój numer. Oddzwonimy.

Napisz wiadomość

Najczęściej wybierane metody dezynfekcji

Wśród najbardziej popularnych metod dezynfekcyjnych znajdują się: metoda fizyczna, chemiczna oraz termiczno–chemiczna. 

Przy dezynfekcji fizycznej stosuje się parę wodną o temperaturze 100 – 101 stopni Celsjusza pod normalnym lub podwyższonym ciśnieniem. 

Dezynfekcja chemiczna polega na zastosowaniu specjalnych substancji chemicznych, które mają właściwości bakteriobójcze lub oddziałują na eliminację mikroorganizmów niebezpiecznych dla człowieka. 

Dezynfekcja termiczno – chemiczna polega na zastosowaniu jednego ze środków chemicznych oraz oddziaływaniu wysoką temperaturą. Takie połączenie podnosi efektywność prac i wpływa na skuteczniejsze oczyszczenie pomieszczenia lub powierzchni. 

Zasady postępowania podczas dezynfekcji

steon-profesjonalne-sprzatanie-biur.png

Prowadzenie dezynfekcji wymaga surowego przestrzegania wszystkich zasad. Jest to konieczne z uwagi na to, że niektóre mikroorganizmy są stosunkowo odporne, dlatego trzeba je intensywnie zaatakować. Druga kwestia jest taka, że wiele z nich bardzo szybko się namnaża. Niedokładne przeprowadzenie dezynfekcji spowoduje, że jej efektów w zasadzie nie będzie. 

Dlatego po zleceniu prac dezynfekcyjnych należy się bezwzględnie dostosować do zasad narzuconych przez naszą firmę na czas prowadzenia prac. 

Co zyskujesz ze Steon?

Zamawiając u nas dezynfekcję zyskujesz wiele korzyści:

  • masz skutecznie zdezynfekowane pomieszczenie;
  • oszczędzasz czas, bo nie robisz tego samodzielnie;
  • oszczędzasz pieniądze, bo nie kupujesz niezbędnych do tego preparatów ani sprzętów;
  • jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz odpisać PFRON.
Warto nam zaufać ponieważ stoją za nami lata doświadczenia i liczni zadowoleni klienci, którzy po zakończeniu przez nas prac, korzystali z czystych i bezpiecznych pomieszczeń. 

Steon
Firma sprzątająca Steon
Jesteśmy wybierani przez wymagających

Potrzebujesz profesjonalnych usług sprzątających? Twoje wymagania to także ochrona fizyczna i specjalistyczny serwis dla biura i firmy? Wybierz Steon!

Sprawdź ofertę usług sprzątających w Twojej lokalizacji.

Czytaj więcej